Skip to content

Wiedza

Dowiedz się więcej o:

Integracja sensoryczna to terapia przez ruch. Głównym założeniem metody jest stymulowanie i integrowanie pracy bazowych systemów sensorycznych tj. wzroku, słuchu, dotyku, węchu, smaku ale również układu przedsionkowego (odpowiedzialnego za odbiór wrażeń pochodzących z każdego rodzaju ruchu, wywołanych zmiana położenia ciała w przestrzeni, a szczególnie głowy)oraz propriocepcji (czucia głębokiego).

Nordic Walking jest naturalną formą aktywności zmuszającą ciało do pracy w fizjologicznych łańcuchach mięśniowych. Polega na marszu ze specjalnie przystosowanymi kijami. Podczas marszu NW angażowanych jest 90% mięśni ciała, uruchomiona zostaje obręcz barkowa, korekcji ulega postawa ciała a stawy kolanowe i kręgosłupa zostają odciążone.

Gymstick został stworzony kilka lat temu przez pracowników Fińskiego Instytutu Sportu w Lahti. Bazował na dwóch dobrze znanych koncepcjach ćwiczeń z przyborami: lasce gimnastycznej oraz gumowych pasach do ćwiczeń fizycznych. Jest to kij z włókna szklanego, do którego przymocowane są dwie elastyczne gumy. Gumy mają na obu końcach pętle, które podczas większości ćwiczeń są zaczepione o stopy.