Skip to content

Badania słuchu dla dzieci i dorosłych w Medaktiv

Z przyjemnością informuję, że począwszy od miesiąca marca, będą prowadzone badania słuchu u dzieci i młodzieży .

Pierwsza wizyta Specjalistów z Wrocławia już 24.03.2017. Więcej informacji wkrótce. Serdecznie zapraszamy.

24 marca można zbadać w MEDAKTIV słuch i dobrać aparat słuchowy.
Specjaliści Polskiego Związku Głuchych Dolnośląskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. raz w miesiącu będą wykonywać badania Audiometrii Tonalnej (audiogram), Otoemisję i Tympanometrię w Centrum Medycznym MEDAKTIV. Na badania BERA zapraszamy do siedziby Centrum Medycznego PZG we Wrocławiu przy ul. Braniborskiej 2/10.
Pierwsze badania w Zgorzelcu już 24 marca od godz. 9:00. Rejestracja pod numerem telefonu: 71/355 67 19 i kom.: 695 509 995 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.
Pani Aldona Sobiecka, specjalista w zakresie protetyki słuchu na miejscu pomoże w doborze aparatu słuchowego oraz systemów wspomagających słyszenie (FM).
Naszymi pacjentami są dorośli, ale przede wszystkim pomagamy dzieciom. Zajmujemy się diagnostyką i rehabilitacją dzieci i młodzieży z wadami słuchu i mowy. Sztab wysoko wykfalifikowanych terapeutów od lat może poszczycić się wyjątkowymi osiągnięciami na tym polu działania. Pomagamy pacjentom z całego Dolnego Śląska. Prowadzimy warsztaty dla rodziców i szkolenia dla terapeutów.
Więcej można się o nas dowiedzieć na stronie internetowej www.osrodek-pzg.pl

Bezpłatne konsultacje dla uczestników zawodów triathlonowych w Zgorzelcu

3 września w Zgorzelcu odbędzie się 3 już edycja Triathlonu Zgorzelec. Najpierw pływanie w Berzdorfer See, potem jazda rowerem do Polski i bieganie po Zgorzelcu z długim finiszem na stadionie. Jednego dnia odbędą się zawody na dwóch dystansach 1/8 i 1/4 Ironmana.

Będę startował w tych zawodach już 3 raz i oczywiście gorąco je polecam!

Strona zawodów: www.triathlonzgorzelec.pl

Fanpage zawodów na Facebooku

Uwaga!

Tak mi się podobają te zawody, że mam dla wszystkich zapisanych specjalną ofertę. Każdy uczestnik Triathlon Zgorzelec może przyjść do mnie na bezpłatną wizytę.

Coś Cię boli? Obawiasz się startu w Zgorzelcu? Przyjdź do mnie, a ja jeszcze przed zawodami zdążę Cię „poskładać”!

Z tej bezpłatnej wizyty można skorzystać zarówno w moim gabinecie w Zgorzelcu jak i we Wrocławiu, gdzie od pewnego czasu także przyjmuję.

Terapia po kontuzji

Sport i aktywność ruchowa to dla wielu z nas ważna część życia. Nieodłączną częścią aktywności są kontuzje.

Niestety przeciągająca się w czasie rekonwalescencja jest  często powodem , który znacząco utrudnia nam powrót do tego co lubimy. Od wielu lat, pracując nowoczesnymi  metodami, jesteśmy w stanie znacząco skrócić czas rekonwalescencji jak i zapobiec nawracającym kontuzjom.

Z dużego doświadczenia korzysta wielu znanych w Polsce sportowców, niektórych z nich znajdziecie w galerii zdjęć.

Więc jeśli przytrafiła się kontuzja, skręciłeś kostkę lub kolano masz  ból barku, zaufaj sprawdzonej przez najlepszych wiedzy …w CM Medaktiv otrzymasz szybką i fachową pomoc.

Terapia Vojty w Zgorzelcu i Wrocławiu

Od początku istnienia CM Medaktiv w Zgorzelcu, jedną z głównych płaszczyzn, na których wciąż osiągamy sukcesy, jest praca z najmłodszymi. Jest to możliwe dzięki wiedzy zdobytej i potwierdzonej przez Vojta GeV oraz dużemu doświadczeniu w pracy tą metodą.

W związku z tym, że istnieje wiele różnych sądów na jej temat, jak i na temat jej prowadzenia uznałem, że warto wymienić najważniejsze zasady jakimi należy się kierować podczas prowadzenia terapii.

Będąc terapeutą z dużym  stażem, zawsze kieruję się w terapii Vojty tymi zasadami:

 1. prawidłowa ocena rozwoju dziecka i płynące z niej założenia kierunku postępowania w terapii,
 2. dobór pozycji ćwiczeń, odpowiednich dla etapu rozwoju i reakcji dziecka,
 3. docelowo trzy wzorce (na plecach, na boku, na brzuchu),
 4. każdy wzorzec powtarzamy po dwa razy na każdej stronie,
 5. stopniowo uczymy rodziców i włączamy ich do terapii domowej,
 6. dążymy do tego, aby ćwiczenia były wykonywane cztery razy dziennie (rodzic+terapeuta),ważna jest systematyczność i regularność
 7. WAŻNE! czas trwania terapii zależny jest od wieku dziecka: 0-6 miesięcy – max 5 minut, 6-12 miesięcy – 8-10 minut, starsze dzieci – max 15-20 minut.
 8. spotkania z terapeutą 1-2 na tydzień, w zależności od sprawności wykonywania ćwiczeń przez rodziców oraz dynamiki procesu
 9. wykluczenie przeciwwskazań (każdy terapeuta je zna),
 10. spokój i opanowanie Rodzica i terapeuty, który pozwoli łatwiej dostrzec reakcje i odczucia dziecka,
 11. ograniczenie do minimum ilości osób w gabinecie (babcie etc)

WAŻNE! Prawidłowo prowadzona terapia Vojty jest bezbolesna, uważny rodzic przy wsparciu doświadczonego terapeuty odróżni płacz niezadowolonego dziecka od płaczu spowodowanego bólem.