Skip to content

Gymstick

Gymstick został stworzony kilka lat temu przez pracowników Fińskiego Instytutu Sportu w Lahti. Bazował na dwóch dobrze znanych koncepcjach ćwiczeń z przyborami: lasce gimnastycznej oraz gumowych pasach do ćwiczeń fizycznych. Jest to kij z włókna szklanego, do którego przymocowane są dwie elastyczne gumy. Gumy mają na obu końcach pętle, które podczas większości ćwiczeń są zaczepione o stopy.

Co dają ćwiczenia Gymstick?

W nawiązaniu do dwóch różnych komponentów, które tworzą Gymstick, laska może być stosowana do ćwiczeń utrzymywania prawidłowej ruchomości w poszczególnych stawach oraz poprawy postawy ciała. Guma natomiast poprzez stawianie oporu podczas ćwiczeń, służy m.in. do kształtowania masy mięśniowej: zwiększania siły i wytrzymałości mięśni. Gymstick łączy zatem zalety laski gimnastycznej i gum oporowych.

gymstick

Gymstick jest przyborem, mającym wiele zastosowań. Można dzięki niemu poprawić m. in. sprawność i kondycję fizyczną, gibkość i koordynację, siłę oraz wytrzymałość mięśni.

  • Gymstick jest łatwym i prostym sposobem zapobiegania powstawania zwiększonego napięcia mięśniowego. Pozwala również na łatwe rozładowanie oraz zmniejszenie stresów towarzyszących na co dzień.
  • Trening za pomocą Gymstick poprawia krążenie krwi w mięśniach, ruchomość kręgosłupa i stawów, wpływa także na  poprawę szybkości przekazywania impulsu nerwowego do mięśnia.
  • Ćwiczenia Gymstick są bardzo skuteczne, ponieważ są wszechstronne. Nie skupiają się tylko na dużych grupach mięśni, ale także na tak zwanych mięśniach posturalnych, pozwalają utrzymać prawidłową postawę ciała, a także uczą jak ją kontrolować oraz jak poprawić koordynację ruchową, szybkość reakcji i równowagę.
  • Trening Gymstick jest świetnym sposobem polepszenia bilansu mięśniowego poprzez rozciąganie napiętych mięśni przy jednoczesnym wzmacnianiu ich słabych partii.

Dla kogo jest Gymstick?

Wszechstronność Gymstick pozwala go stosować ludziom w każdym wieku i na każdym poziomie sprawności fizycznej. Doskonale nadaje się dla osób, które nie mogą korzystać z innych form aktywności ruchowej. Zalecany jest więc osobom w podeszłym wieku oraz otyłym, które dzięki jego zastosowaniu mają możliwość zdobycia i utrzymania zdrowia oraz sprawności fizycznej.