Skip to content

O nas

gabinet-terapeutyczny

W zasadzie wszystko zaczęło się około 9 lat temu.

Wówczas to powstała myśl, że warto byłoby spróbować utworzyć własne niewielkie centrum fizjoterapii i terapii manualnej, które miałoby charakter i formę przypominającą małą rodzinną praktykę, w której nie ważne byłyby punkty i procedury istotne z punktu widzenia NFZ (wówczas jeszcze kas chorych), a Pacjent dobrze i bezpiecznie czujący się w niej.

Istotą tego pomysłu była również chęć do wdrażania i pracy nowoczesnymi metodami terapeutycznymi.

Myślą przewodnią było „mamy dla każdego wystarczającą ilość czasu i zaangażowania”.
Przez następne lata pomysł dojrzewał i nabierał „rumieńców”, a od jesieni 2007 doczekał się realizacji (zakup lokalu i prace nad projektem). Przy projektowaniu i wykonawstwie próbowaliśmy większość z nich zrealizować. A czy się udało, okaże się w praktyce.

Część pomysłów czeka jeszcze na swój czas, ponieważ muszą się jeszcze „dotrzeć”. Mamy nadzieję, że uda nam się osiągnąć cele postawione przed sobą, a dzięki zaangażowaniu do tego młodych i godnych zaufania osób wydaje się to całkiem realne.

 

Update 7 maja 2016 r. 

Od tego czasu upłynęło siedem długich i obfitych w wydarzenia lat.

CM Medaktiv zmieniało się i dojrzewało. Krzepło i zaistniało w świadomości Pacjentów jako miejsce, w którym zawsze otrzymuje się fachową i skuteczną pomoc. Miejscem, w którym słowa Terapia czy Terapeuta wymawiamy przez duże T. Oferta, z jakiej można u nas skorzystać, wciąż się zmienia i jest coraz bogatsza. Uczyliśmy się wsłuchując w to co mówią osoby najważniejsze, czyli Pacjenci. Wiele pomysłów, o których pisałem siedem lat wcześniej doczekało się realizacji.Wciąż powstają kolejne, a energia jaką dają sukcesy w pracy z pewnością ułatwi ich realizację. Powstał gabinet fizykoterapii, przyjmują również specjaliści innych specjalności. Mogłem również zbierać kolejne doświadczenia, pracując ze sportowcami uprawiającymi sport zawodowy ( kolarstwo, koszykówka, piłka nożna).

Należy wspomnieć o tym, że wciąż ważne jest, by być Centrum z Ludzką Twarzą.

Już od czerwca 2016 nowy projekt, czyli rozpoczęcie pracy w drugim gabinecie we Wrocławiu. Drodzy studenci ze Zgorzelca, teraz będzie łatwiej.

Dzięki dla wszystkich, którzy byli, są i będą. Dzięki Wam wszystkim wciąż dojrzewamy i rozwijamy się.

Piotr Kołodziej